Czym jest i do czego służy Kinesiotaping? - popularne plastry


 

Popularne plastry wymyślone zostały przez Japończyka Dr. Kenzo Kase w latach osiemdziesiątych. Popularyzacja metody opierała się na poleceniu przez innych terapeutów, natomiast samo podejście prezentowało świadomość społeczności japońskiej. Dlatego też metoda ta w naturalnej formie jest dalej nauczana, powstały także szkoły, które w sposób europejski nauczają tapingu np. Mulligan taping concept. Metody podobnie do plastrów różnią się niewiele. Działanie plastrów natomiast jest udowodnione w zależności od sposobu aplikacji, możemy tutaj uzyskać szereg różnych efektów.

Działanie plastrów natomiast jest udowodnione w zależności od sposobu aplikacji, możemy tutaj uzyskać szereg różnych efektów takich jak: praca na powięziach, rozluźnienie, wzmocnienie mięśni, ścięgien, zwiększenie ukrwienia, stabilizacja stawowa, zwiększenie przepływu limfatycznego. Wszystkie te techniki sprawiają, że terapeuta uzyskuje uniwersalny środek leczniczy. A czas przez który aktywnie działa sięga do 48 godzin. Dzięki temu nawet po wizycie organizm zachowuje sie tak jak tego chce terapeuta, co przekłada się na długofalową rehabilitację. Obecnie metoda z powodzeniem wykorzystywana jest wśród sportowców, którzy jako pierwsi zrozumieli jak dobroczynny wpływ wywierają plastry.

Dlaczego warto iść z problemem do specjalisty?

Osoby po ukończonym szkoleniu z metody pracy w tapingu wiedzą co robią i dysponują najlepszymi możliwymi plastrami, które nie uczulają i nie powinny w sposób negatywny wpływać na skórę. Unikajmy kupowania plastrów w aptekach, warto natomiast kupować plastry w specjalistycznych sklepach z artykułami rehabilitacyjnymi.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Zdecydowanie uwagę należy zwrócić na wszelkie zaczerwienienia. Mrowienie pod plastrem świadczy o uczuleniu na klej akrylowy, używany do produkcji plastrów, natomiast szybkie zdjęcie plastra zapobiegnie odparzeniu skóry. Drugą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest jeszcze obecność białych nierozciągliwych plastrów do tapingu stawowego i kostnego, popularnych w sportach gdzie liczy się siła i wytrzymałość, a także w korekcji sylwetki.

 

Dodatkowe porady na temat rehabilitacji znajdziesz poniżej:

Rehabilitacja po udarze mózgu →

Rehabilitacja Funkcjonalna →

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy →

 

 

mgr Jakub Lisiecki

 

Metody Terapii →

Zaufali Nam

Z naszych usług korzystali: Włocławski Klub Piłkarski "Włocłavia", Stowarzyszenie "Futsal" z Włocławka, Drużyna wojów Inog z Torunia, Włocławska Grupa Paintballowa "Bulldogs", Stowarzyszenie SFTR z Konina, Klub Koszykówki Anwil S.A, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oraz klub "Lider"

Nasi Partnerzy →

Godziny Wizyt


 W TYGODNIU  8.00 - 20.00


Kontakt

Gabinet CADUCEUS
mgr Jakub Lisiecki
ul. Łubna 5C
87-800 Włocławek

602 775 153

biuro@caduceus.pl

Znajdziesz Nas