Studia z fizjoterapii zdecydowałem się podjąć w wyniku wypadku jakiego doznałem w trakcie jednej z narciarskich eskapad w Dolomity w 2002 roku. Owe białe szaleństwo skończyło się dla mnie operacją rekonstrukcji stawu kolanowego i żmudną rehabilitacją. W trakcie terapii zrozumiałem różnicę pomiędzy słowami "nie możesz" a "chęć i dyscyplina". Rehabilitacja sprawiła, że powróciłem do narciarstwa alpejskiego wbrew zaleceniom lekarskim, z powodzeniem dalej uprawiając sport. Studia i kontakt z wyjątkowymi wykładowcami Collegium Medicum z Bydgoszczy sprawiło, że zupełnie inaczej spoglądam na temat rehabilitacji. Według mnie możemy osiągnąć tyle na ile starcza nam chęci i determinacji do przezwyciężania słabości. Po ukończeniu studiów powróciłem do Włocławka rozumiejąc jak bardzo mieszkańcy miasta potrzebują nowego spojrzenia na tematy rehabilitacji i jak wiele pozostaje do zrobienia.
Pracę swą rozpocząłem w Przychodni Rehabilitacyjnej Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku, zmieniając posadę na etat w Szpitalu Rehabilitacyjnym Barska we Włocławku, w którym to w latach 2009-2011 pełniłem rolę kierownika Zakładu Rehabilitacji Leczniczej wprowadzając unikalne w województwie metody leczenia dla dobra pacjentów. Nie mogąc dalej realizować swe wizji nowoczesnej rehabilitacji odszedłem zakładając Gabinet Fizjoterapii Caduceus – Miejsce, w którym nie ma stosowania półśrodków, mieszczący się na ul. Łubnej 5C i posiadający najnowocześniejszy w mieście sprzęt do fizykoterapii. Równolegle kontynuuje pracę na etacie akademickim w Bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie zajmuje posadę nauczyciela akademickiego na Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej ucząc studentów budowy ciała człowieka, doskonaląc swą wiedzę z tegoż zakresu, a także tworząc publikacje z dziedziny anatomii.
Od czasu studiów regularnie doskonalę swą wiedzę korzystając z licznych kursów polskich i zagranicznych instruktorów, które powiększają moje horyzonty i umożliwiają skuteczną i celowaną terapię z pacjentem bez zbędnego marnowania czasu pacjenta. Koncepcje pracy celowanej ukierunkowanej na schorzenie, a nie wyimaginowany problem. Dodatkowo od czasu ukończenia uniwersytetu udało mi się z powodzeniem ukończyć dwa kierunki studiów podyplomowych. Praktyka sprawia, że mam możliwość pracy z różnymi schorzeniami, które z powodzeniem leczę. Obecnie jestem jednym z nielicznych terapeutów pracujących metodą neurologiczną Bobath i PNF. Mam za sobą również liczne szkolenia w dziedzinie terapii manualnej, masażu, terapii obrzękowej, igłoterapii.
W życiu osobistym interesuje się historią i sportem, począwszy od pływania i windsurfingu, którymi to zaraziłem wielu znajomych, dalej narciarstwo, kończąc na wspinaczce. Zamiłowanie do historii sprawiło, że wstąpiłem w szeregi drużyny zajmującej się odtwarzaniem kultury Słowian i Wikingów, jestem głośnym zwolennikiem szerzenia historii wśród młodzieży Włocławka. Moje umiejętności medyczne niejednokrotnie przydały się w obu tych dyscyplinach by pomóc ludziom poszkodowanym w wypadkach, z czego jestem wyjątkowo dumny.
W latach wcześniejszych współpracowałem z klubami sportowymi Włocławia, fut-sal Włocławek, Lider. W sezonie 2015/16 byłem trenerem odnowy biologicznej Anwilu Włocławek. Współpracę często podejmuję również dla Fundacji takich jak SFTR czy Serduszko.
W chwili obecnej jestem jedynym we Włocławku terapeutą uznawanym przez PTMM (Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej) zajmujące się weryfikacją specjalistów z dziedziny terapii manualnej i aktywnym członkiem PTA (Polskie Towarzystwo Anatomiczne).
Obecnie na bieżąco z pomocy Gabinetu korzysta czworo reprezentantów kraju w lekkiej atletyce, oraz dwa kluby Polskiej Ligii Koszykówki (TBL).
Zapraszam,
mgr Jakub Lisiecki