Rehabilitacja po udarze mózgu


 

Metoda PNF jakiej używam do pracy w neurologii oznacza Proprioceptywne Nerwowo - Mięśniowe Torowanie. Propriocepcja to receptory czuciowe, które są pobudzane i zbierają informację o wykonywaniu ruchu oraz ułożeniu ciała w przestrzeni. Nerwowo-mięśniowe oznacza układ na jakim dane nam jest pracować. Facilitacja oznacza torowanie ruchu. Filozofia opiera się na założeniu, że każda istota ludzka ma nienaruszony potencjał życiowy jaki to możemy wykorzystać przy terapii. Dzięki temu wyróżniamy zasady, które stanowią podstawę metody PNF:

  • To metoda globalna terapeuta skupia się na człowieku, i jako taka nie skupia się na jednym wybranym obszarze ciała
  • Terapeuta bazuje na pobudzeniu wszystkich rezerw czynnościowych
  • Terapeutę wzmacnia to co pacjent może zrobić czym pozytywnie pobudza pacjenta do dalszej pracy
  • W trakcie każdej sesji terapeutycznej pacjent i terapeuta starają się osiągnąć maksymalny poziom pobudzenia pacjenta
  • W celu uzyskania wyższego poziomu funkcjonalnego ruchu terapeuta integruje zasady kontroli ruchu i nauczania motorycznego.

Ruch stanowi nasz sposób kontaktowania się ze środowiskiem. Wszelkie procesy czuciowe i postrzeżeniowe możemy traktować jako dane wejściowe, które determinują odpowiedź ruchową. Logiczne jest, że pacjent po udarze nie w pełni analizuje dane środowiska, w tym celu terapeuta tak kieruje odpowiedzią motoryczna. Tyle o metodzie wraz z rozwojem pracy zawodowej każdy terapeuta wykorzystuje wszystkie swe umiejętności by pomóc pacjentowi.

Aby być skutecznym, wykorzystuję terapię manualną, terapię punktów spustowych do normalizacji napięcia mięśniowego, Kinesiology Taping do wzmacniania osłabionych grup mięśniowych, a nawet zwykły masaż. Wszystko to składa się na skuteczność terapii i zadowolenie pacjenta!

 

Dodatkowe porady na temat rehabilitacji znajdziesz poniżej:

Rehabilitacja neurologiczna →

Rehabilitacja funkcjonalna →

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy →

Zobacz również:

Jak zapobiec udarowi? Rehabilitacja po udarze i rozpoznanie udaru →

 

 

mgr Jakub Lisiecki

 

Metody Terapii →

Zaufali Nam

Z naszych usług korzystali: Włocławski Klub Piłkarski "Włocłavia", Stowarzyszenie "Futsal" z Włocławka, Drużyna wojów Inog z Torunia, Włocławska Grupa Paintballowa "Bulldogs", Stowarzyszenie SFTR z Konina, Klub Koszykówki Anwil S.A, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oraz klub "Lider"

Nasi Partnerzy →

Godziny Wizyt


 W TYGODNIU  8.00 - 20.00


Kontakt

Gabinet CADUCEUS
mgr Jakub Lisiecki
ul. Łubna 5C
87-800 Włocławek

602 775 153

biuro@caduceus.pl

Znajdziesz Nas