Skąd wywodzi się nazwa Gabinetu?


Kaduceusz to legendarna różdżka Greckiego boga Hermesa.

Symbol uniwersalny, został odnaleziony w Egipcie, Mezopotamii i Indiach, gdzie zawsze oznaczał harmonie i zachowanie równowagi.


Kaduceusz został błędnie zutylizowany jako symbol medycznego przemysłu w miejsce różdżki Eskulapa, Greckiego boga uzdrawiania i medycyny. Różdżka Hermesa jest uskrzydlona a wokół niej wije się para węży. Różdżka Eskulapa nie jest uskrzydlona, wije się wokół niej tylko jeden wąż. Stała się (mimo wszystko drugim) tradycyjnym symbolem medycznej profesji, który się przyjął od milenium.

W hermetycznej tradycji, jest to symbol duchowego przebudzenia, odzwierciedlający wizje Hinduskiej wężowej energii kundalini. Oryginalny Kaduceusz był symbolem wywodzącym się z Mezopotamii, oznaczał władzę, noszony był przez boginię Tanit, Ishtar i innych.

Kaduceusz reprezentuje również, planetarny symbol Merkurego.

 

 

mgr Jakub Lisiecki

 

Metody Terapii →

Zaufali Nam

Z naszych usług korzystali: Włocławski Klub Piłkarski "Włocłavia", Stowarzyszenie "Futsal" z Włocławka, Drużyna wojów Inog z Torunia, Włocławska Grupa Paintballowa "Bulldogs", Stowarzyszenie SFTR z Konina, Klub Koszykówki Anwil S.A, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oraz klub "Lider"

Nasi Partnerzy →

Godziny Wizyt


 W TYGODNIU  8.00 - 20.00


Kontakt

Gabinet CADUCEUS
mgr Jakub Lisiecki
ul. Łubna 5C
87-800 Włocławek

602 775 153

biuro@caduceus.pl

Znajdziesz Nas